Інформаційно-аналітична довідка
щодо результатів роботи територіального управління державної судової адміністрації у Чернівецькій області
за 2010 рік
1. В галузі фінансового забезпечення :
Аналіз використання коштів за 2010 рік показав, що виплата заробітної плати проводилась без затримки, у встановлені строки та в межах виділених з Державного бюджету асигнувань. Кредиторської заборгованості з оплати праці та виплати довічного грошового утримання станом на 1 січня 2011 року немає.
22 червня 2010 року територіальному управлінню було доведено кошторис доходів і видатків для місцевих судів. Кошторисом доходів і видатків загального фонду на 2010 рік передбачено фінансування в сумі 20 млн. 664 тис. 200 грн.. Протягом 2010 року з Державного бюджету виділено фінансування в сумі 20 млн. 473 тис. 400 грн., що у відсотках становить – 99,1 % , недофінансування за 2010 рік складає – 190,8 тис. грн.. Протягом 2010 року використано коштів в сумі 20 млн. 441 тис. 400 грн. Залишок невикористаних коштів, які утворились станом на 31 грудня 2010 року складає – 32,0 тис. грн. Дані кошти були перераховані органом Державного казначейства до Державного бюджету у зв’язку із відсутністю підкріплення коштів з Державного казначейства України.
Щодо фінансового забезпечення спеціального фонду
Кошторисом доходів і видатків спеціального фонду на 2010 рік для утримання місцевих районних судів передбачено фінансування в сумі 1 млн. 69 тис. грн. Протягом 2010 року з Державного бюджету виділено фінансування в сумі 1 млн. 69 тис. грн., що у відсотках становить – 100 %. Використано коштів в сумі 1 млн. 600 грн. Залишок невикористаних коштів, які утворились станом на 31 грудня 2010 року складає – 68,4 тис. грн. Дані кошти були перераховані органом Державного казначейства до Державного бюджету у зв’язку із відсутністю підкріплення коштів з Державного казначейства України.
2. В галузі матеріально-технічного та інформаційного забезпечення судів
За 2010 рік згідно потреб судів придбано:
- дисків – на 98,85 тис грн. ;
- поштових марок – на 457,8 тис. грн;
- бланкової продукції – на 99,6 тис. грн.;
- конверти – на 79,7 тис. грн. .;
- господарських товарів –на 99,9 тис грн;
- канцелярських товарів – на 99,9 тис грн.;
- картриджів - на 91,2 тис грн;
- меблів – на 35,5, тис грн;
- принтерів – на 34,6 тис грн;
- 28 комп’ютерів – 141,3 тис грн;
- папір -99,9 тис. грн.;
- багато функціональний пристрій – 6,2 тис. грн.;
- охоронне відео спостереження на 57,4 тис. грн.;
- побутова техніка на 47,4 тис. грн.;
- пристрій для фіксування судового процесу (мікшера) на 30,6 тис. грн.
Протягом 2010 року проведено поточні ремонтні роботи приміщень Першотравневого та Вижницького районних судів на суму 36 тис. грн.
Перевірено наявність, комплектування та технічний стан комп’ютерної та іншої оргтехніки в районних судах Чернівецької області. Визначено реальну потребу.
На виконання доручення Голови ДСА України № 38 від 05.08.09 та плану ДП «Інформаційні судові системи» від 14.10.09 № 1610 впродовж 2010 року в загальних місцевих, апеляційному судах та територіальному управлінні здійснювалось впровадження комп’ютерної програми «Документообіг загальних судів». По даній програмі проведено навчальні семінари з головними спеціалістами судів з інформаційних технологій та користувачами програми .
Однак, під час експлуатації вказаної програми , при внесенні інформації виявляються помилки , невідповідності в самій програмі, які призводять до неточностей в статистичній звітності.
На виконання рішення колегії ТУ ДСА в Чернівецькій області від 24 вересня 2010 року щодо заходів спрямованих на впровадження комп’ютерної програми «Документообіг загальних судів» в місцевих та апеляційному суді Чернівецької області, впродовж жовтня 2010року на базі Садгірського районного суду м. Чернівці вивчено та проаналізовано працездатність вищезазначеної комп’ютерної програми, а також її відповідність вимогам правил судового діловодства. Зауваження та пропозиції щодо покращення роботи модулів програми постійно надсилаються розробникам даного програмного забезпечення.
3. В галузі забезпечення судів приміщеннями
За прийнятими нормами (з розрахунку 155 кв.м площ на одного суддю) службова площа приміщень судів в сумарному підсумку в усіх 14-ти районних судах області повинна складати 10850,0 кв.м. На сьогоднішній день вона складає лише 9673,2 кв.м (або 136,2 кв.м на одного суддю). Відповідно до переліку вимог, що пред’являються до приміщень районних (міських) судів затверджених ДСА України та погоджених Радою суддів України тільки 4 суди відповідають затвердженим нормам для здійснення судочинства.
Реалізація планів управління щодо будівництва будинків судів в м. Сторожинець, добудови і реконструкції приміщень Герцаївського та Путильського районних судів зупинилась на стадії розробки проектно-кошторисної документації, оскільки фінансування цих робіт не здійснюється.
Станом на 01.01.2011 року за рахунок інвестора виготовлена проектно-кошторисна документація на добудову приміщення Шевченківського районного суду м. Чернівці.
4. В галузі забезпечення безпеки суддів та охорони приміщень судів
Фізичною охороною забезпечені всі 14 приміщень судів силами судової міліції, в тому числі цілодобово – 6. Решта (8) охороняється лише в робочий час, оскільки на цілодобову охорону сил і засобів у судової міліції не вистачає.
В Чернівецькій області всі місцеві загальні суди обладнані охоронно – пожежною сигналізацією. Враховуючи те, що між ВДСО при УМВС в Чернівецькій області та ТУ ДСА досягнуто домовленість про договірну ціну за здійснення заходів охорони, яка становить 315 грн. в місяць за реагування, було укладено договір на обслуговування сигналізації. Реагування на спрацювання сигналізації здійснюють чергові частини ВДСО при УМВС України в Чернівецькій області в неробочий час кожного робочого дня та цілодобово в вихідні та святкові дні. Проведені спільно з підрозділами УМВС в Чернівецькій області перевірки надійності роботи технічних засобів охорони, які показали їх повну технічну придатність та оперативність реагування на їх спрацювання нарядів чергових частин.
В судах встановлено 36 тривожних кнопок (по кількості залів судових засідань). Додаткову кнопку (37-у) встановлено в робочій частині приміщення Шевченківського районного суду м. Чернівці, в якому зосереджена переважна більшість службових кабінетів суддів. Окрім того, всі голови судів забезпечені мобільними тривожними кнопками, що дозволяє подати сигнал тривоги поза межами залу судового засідання з виходом сигналу на чергову частину місцевого органу міліції.
Протягом 2010 року судова міліція вжила 1 спеціальний захід безпеки відносно суддів за Законом України «Про державний захист працівників судів та правоохоронних органів».
5. В галузі соціально-побутового забезпечення суддів
У звітному періоду до управління надійшло 38 заяв від суддів на виділення (придбання) путівок до санаторно - оздоровчих закладів . Всі заяви задоволені.
Відповідно до Закону України «Про державний захист працівників судів та правоохоронних органів» протягом 2010 року встановлено охоронну сигналізацію 5-м суддям місцевих районних судів Чернівецької області.
Станом на 01.01.2011 року придбання житла для суддів через відсутність фінансування у звітному періоду не здійснювалось.
6. В галузі кадрового забезпечення
Станом на 1 січня 2011 року в районних судах Чернівецької області вакантними є 7 посад суддів, які утворилися:
1) В зв’язку з поданням заяви про відставку судді Новоселицького районного суду Чернівецької області, обліково - характеризуючі матеріали на кандидата було направлено у відповідні інстанції, однак в травні місяці документи було повернуто у зв’язку з тим, що рекомендацію кваліфікаційної комісії суддів про призначення на посаду судді не було підтримано більшістю від конституційного складу Вищої ради юстиції. На сьогоднішній день матеріали на іншого кандидата знаходяться на розгляді у ВРЮ.
2) В квітні 2010 року в Першотравневому районному суді утворилась вакантна посада у зв’язку з Указом Президента України від 27.04.10 №578/2010 "Про призначення суддів" згідно з яким суддю було призначено на посаду судді Київського апеляційного адміністративного суду в межах п’ятирічного строку. Матеріали на кандидата на вищезгадану посаду судді було направлено в Державну судову адміністрації для подальшого їх скерування у відповідні інстанції.
3) У вересні 2010 року виникло ще 3 вакансії суддів, а саме в Герцаївському районному судді, у зв’язку з поданням суддею заяви про відставку та у Глибоцькому і Путильському районних судах у зв’язку з обранням на посади суддів Апеляційного суду Чернівецької області.
4) У зв’язку з поданням суддями заяв про відставку в листопаді 2010 року в Глибоцькому районному суді Чернівецької області та в грудні цього ж року в Садгірському суді м.Чернівці.
Таким чином, станом на 1 січня 2011 року кількість вакансій суддів в місцевих судах області становить 7 чол.
Протягом 2010 року на 12 осіб надіслано обліково - характеризуючі матеріали до кваліфікаційної комісії суддів загальних судів Львівського апеляційного округу для складання кваліфікаційного іспиту та отримання висновку про рекомендацію на посаду судді в конкретний суд. Станом на 1 січня 2010 року щодо 3-х осіб прийнято позитивне рішення, а 5-ть осіб зараховано до кадрового резерву.
В цьому ж періоді щодо 10-ти суддів надіслано подання з характеризуючими даними для проведення кваліфікаційної атестації і вирішення питання про присвоєння їм відповідних кваліфікаційних класів. Відносно всіх суддів комісією прийнято позитивні рішення.
На виконання Графіку навчального процесу із підвищення кваліфікації Академії суддів України на 2010 рік сектором кадрової роботи було забезпечено участь 42-х суддів районних судів області та 88 працівників апаратів судів.
Впродовж звітного періоду в районні суди області направлено для проходження виробничої та ознайомчої практики 108 студентів (Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Національної юридичної академії України ім. Я. Мудрого).
З метою надання практичної та методичної допомоги з питань ведення кадрового діловодства було здійснено 8 перевірок в районних судах Чернівецької області, а саме:
a. в Садгірському, Шевченківському та Першотравневому районних судах м. Чернівці;
b. Сторожинецькому, Глибоцькому, Новоселицькому, Кельменецькому та Вижницькому районних судах області.
Виявлені недоліки було усунуто під час вищезазначених перевірок.
Разом із сектором організації роботи з ведення судової статистики вивчено обсяг роботи (навантаження) місцевих районних судів за результатами 2009 року.
Аргументовані пропозиції щодо збільшення штатної чисельності суддів та працівників апарату судів, що випливають із проведеного аналізу, надіслані нами на розгляд ДСА України 26.02.10 вих. №01.04-254.
7. Щодо взаємодії із засобами масової інформації
ТУ ДСА активно працює над систематичним поповненням WEB-сторінки на сайті ДСА України в «Інтернеті». Він повністю оновлений і поповнюється новими матеріалами щотижнево. Станом на 01.10.10 на WEB-порталі ТУ ДСА розміщено 15 інформацій, на WEB-порталі місцевих судів краю – 15 матеріалів (історичні довідки, фотогалереї, публікації, а також інша інформація, необхідна для населення – зразки заяв та процесуальних документів.
8. Щодо дотримання виконавської дисципліни
У звітному періоді управлінням було заплановано до виконання 181 захід. Виконано всі заходи .Проведено 6 засідань колегії управління, на яких розглянуто важливі питання забезпечення діяльності судів та організації роботи апарату управління.
За цей же період на контролі перебувало 16 рішень колегії ДСА України,згідно з якими підлягало виконанню 20 заходів та 2 протоколи апаратних нарад ДСА. Всі рішення колегії та протоколи апаратних нарад ДСА виконані в повному обсязі, про що в установлені терміни проінформовані відповідні галузеві структури ДСА.
Стан виконавської дисципліни систематично обговорюється на апаратних нарадах управління (за підсумками роботи за кожний місяць). Діяльність апарату управління врегульовано спеціальним нормативно-правовим актом.
Начальник територіального
управління державної судової
адміністрації у Чернівецькій області Ю.Г. Гончарук