Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Юрій Гончарук: «Місцева Феміда до зими готова»
Територіальне управління ДСА України у Чернівецькій області максимально використало організаційний та практичний потенціали, щоби підготувати місцеві (районні) суди до діяльності в осінньо-зимовий період. Про це редакції «КДБ» розповів начальник управління, заслужений юрист України Юрій Гончарук.
У відповідності до даного плану, втілення у життя якого стало для нас архіважливим та першочерговим сенсом нашої діяльності та який перебуває на постійному контролі керівництва управління, ми уклали ряд договорів із ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ «Чернівціобленерго» та іншими підрядними організаціями, котрі спеціалізуються на реалізації комплектуючих та проведенні технічного обслуговування приладів обігріву приміщень.
Всього юридичною службою управління цього року з різними підрядними організаціями вже укладено 27 договорів на загальну суму 45300 грн., а також забезпечено їх юридичне супроводження.
Зокрема, впродовж березня-вересня цього року було реалізовано:
- очищено димохідні та вентиляційні проходи у приміщеннях всіх місцевих судів області;
- проведено повірку лічильників, що здійснюють облік використання природного газу, а в тих судах, де необхідно було провести їх заміну, – придбано нові;
- виконано сервісно-технічне обслуговування газових котлів місцевих судів, що проводилось за участю спеціалістів ПАТ «Чернівцігаз»;
- організовано навчальні курси осіб, які у судах відповідають за безпечну експлуатацію котлів;
- підготовлено звернення до ПАТ «Чернівціобленерго» щодо подальшого узгодження технічних умов, спрямованих на збільшення потужності передачі електроенергії до нового приміщення Путильського районного суду лініями електропередач тощо.
Окрім цього, спеціалісти нашого управління у всіх судах перевірили цілісність вікон, сходові клітини, вхідні двері та двері на горищах. Для забезпечення належної герметичності та ущільнення вікон та дверей придбали та встановили спеціальні клейкі стрічки. І це, звичайно ж, дає можливість зменшити доступ холодного повітря до приміщення судів.
На продовження розмови зауважу й таке. Саме перед опалювальним сезоном вийшов із ладу котел, що забезпечував теплом приміщення Садгірського районного суду м. Чернівці. І ця прикра обставина потребувала її негайного вирішення. Терміново було задіяно всі наші наявні резерви і на сьогодні ця проблема успішно вирішена.
Майже аналогічне питання постало й у Путильському районному суді. Справа в тому, що встановлений у ньому електрокотел потужністю 15 кВт не давав змоги обігріти всю наявну площу суду (нещодавно, як ми й інформували, судді та працівники апарату цього суду переїхали у добротне двоповерхове приміщення на вул. Українська, 86, загальною площею у
Хотів би також наголосити на тому, що питання забезпечення роботи судових інституцій краю в осінньо-зимовий період ми вирішуємо спільно із головами районних судів, керівниками апаратів чи їх заступниками, а також із працівниками, які відповідають за належну роботу приладів обігріву приміщень. Зокрема, у таких напрямках, як налагодження на місцях співпраці із постачальними організаціями природного газу, електроенергії чи з іншими установами, недопущення сторонніх осіб до ремонту чи перевірки роботи котлів або ж їх комплектуючих, збереження вже існуючого технічного обладнання та інших не менш важливих заходів. І саме завдяки реалізації такого комплексного підходу та координації спільних зусиль дає нам можливість вирішувати найскладніші проблемні питання та досягати позитивних цілей.
Відверто кажучи, забезпечення підготовки приміщень судів до осінньо-зимового періоду ще далека до ідеалу, зокрема, у частині проведення розрахунків органами казначейської служби краю. І ці проблеми виступають суттєвою перешкодою у швидкому та, першу за все, ефективному вирішенні цих невідкладних питань, оскільки підрядні організації практично відмовляються виконувати будь-які роботи без проведення у належний термін відповідних фінансових розрахунків.
Ми, звичайно ж, докладаємо максимум зусиль задля вирішення цієї ситуації. Зокрема, до казначейства було підготовлено та направлено звернення, в якому наводились аргументи щодо можливих проблемних ситуацій, що можуть виникнути у разі не проведення необхідних платежів. Очевидно наші аргументи були переконливими, і казначейська служба забезпечила проведення необхідних фінансових документів.
Отож, як бачите, незважаючи на наявні трудності, нам вдалося реалізувати чимало організаційних та практичних заходів щодо підготовки місцевих (районних) судах Буковини до опалювального сезону. І ця робота триває, ми продовжуємо оснащувати приміщення судів необхідними технічними характеристиками, необхідними для комфортної роботи в осінньо-зимовий період часу суддям, працівникам апарату суду, а також для учасників судових процесів та відвідувачів, які приходять до нас із своїми проблемами.
Записав Павло Тюфтій