flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Людмила Біленька «Наступ на корупцію триває

10 листопада 2014, 08:55

 

Людмила Біленька «Наступ на корупцію триває

У жовтні поточного року Президент України П.Порошенко ухвалив Указ, яким визначено засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційну стратегію) на 2014-2017 роки.

На сьогоднішньому етапі розвитку нашої держави держави  вироблення стратегічного плану викорінення корупційних діянь залишається одним із ключових пріоритетів, адже за даними численних досліджень саме корумпованість владних структур стала однією з причин, що призвели до масових протестів в Україні наприкінці 2013 року - на початку 2014 років.

Зокрема, за результатами дослідження "Барометра Світової Корупції", проведеного міжнародною організацією Transparency International у 2013 році, 36 відсотків українців були готові вийти на вулицю, протестуючи проти корупції. За результатами проведеного Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) наприкінці 2013 року дослідження громадської думки, корупція вже входила до переліку найбільших проблем населення та викликала особливе занепокоєння у 47 відсотків громадян. А за даними досліджень Індексу сприйняття корупції, українці вважають свою державу однією з найбільш корумпованих у світі: у 2012 і 2013 роках Україна займала 144 місце із 176 країн, в яких проводилися дослідження.

Такий високий показник сприйняття корупції громадянами пояснюється відсутністю дієвих реформ у сфері протидії корупції та неефективною діяльністю органів правопорядку щодо виявлення корупційних правопорушень, а також притягнення корупціонерів до відповідальності. Разом з цим, в Україні фактично відсутня чітка законодавча та інституційна основа для формування та реалізації антикорупційної політики на основі співпраці державних органів та громадськості.

Метою реалізації державної антикорупційної політики в найближчі роки є створення в Україні системи прийняття рішень щодо антикорупційної політики на основі результатів аналізу достовірних даних про корупцію та чинників, що до неї призводять, зокрема статистичних спостережень, моніторингу виконання цих рішень та їх впливу на стан справ з питань запобігання корупції незалежним спеціалізованим органом із залученням представників громадянського суспільства, а також формування суспільної підтримки у подоланні корупції.

 Антикорупційна стратегія на 2014-2017 роки передбачає вжиття ряду заходів для запобігання корупції у представницьких органах влади, створення доброчесної публічної служби, запобігання корупції у діяльності органів виконавчої влади, у сфері державних закупівель, у судовій системі та органах кримінальної юстиції, у приватному секторі, а також доступ громадян до інформації.

Разом з цим, даною стратегією передбачено покарання за корупційні правопорушення, а також вжиття ряду заходів для формування негативного ставлення до корупції, що має на меті формування у суспільстві ідеї нетерпимості до проявів корупції.

На наше глибоке переконання, успішна реалізація Антикорупційної стратегії дасть змогу знизити рівень корупції в Україні, підвищити рівень довіри населення до влади, підняти рівень іноземних інвестицій в економіку держави, а також створити основу для подальшої антикорупційної реформи. Окрім того, передбачається розроблення та схвалення ще цілої низки Законів та інших нормативних актів.

                                                                             Людмила Біленька, ТУ ДСАУ