Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Юрій Гончарук: «До роботи у надскладних умовах готові»
Про основні напрацювання в організаційно-технічному забезпеченні місцевих (районних) судів Буковини впродовж 2014-го, пріоритетні завдання, над якими будуть працювати фахівці Територіального управління ДСА України у Чернівецькій області у поточному році читачам «КДБ» розповідає начальник цього відомства, заслужений юрист України Юрія Гончарук.
- У минулому році, діяльність нашого управління здебільшого координувалось на врегулювання цілого ряду комплексних проблемних питань, зокрема, непроведення платіжних документів органами казначейської служби, пошук альтернативних варіантів утримання судових установ, враховуючи фінансові та економічні обмеження встановлені постановою Кабінету Міністрів України №65 від 01.03.2014 року «Про економію бюджетних коштів та недопущення витрат бюджету», знаходження способів погашення кредиторської заборгованості, що утворювалась ще з 2013 року, тощо, - зауважує Юрій Георгійович. – Загалом судовій владі неодноразово доводилося переживати складні фінансові часи та кожен рік готував Феміді нові бюджетні сюрпризи. Не став виключенням і 2014-й, коли довелося перейти на економний режим, а ми, як орган, що піклується про забезпечення та організацію роботи місцевих загальних судів краю, мали відповідним чином реагувати на ці проблеми. І рахую, що впродовж минулого року, ми гідно прийняли всі виклики, які стояли перед нами.
Зокрема, виплата заробітної плати суддям та працівникам апаратів судів проводилась без затримки та межах, виділених з Державного бюджету асигнувань, кредиторська заборгованість з оплати праці станом на 1 січня 2015 року відсутня.
Минулоріч ми намагались у повній мірі забезпечити суди належною кількістю поштових атрибутів, господарськими та канцелярськими товарами, запасними комплектуючими до оргтехніки, бланковою продукцією, юридичною (нормативною) літературою тощо.
Періодично фахівцями управління проводилось технічне обслуговування наявної у судах комп’ютерної та офісної техніки, укладались договори на їх технічне обслуговування, надавались консультації з приводу її належного використання.
Окремо хотілось б зупинитись на роботі управління із підготовки до осінньо-зимового періоду. Ще з червня 2014-го було забезпечено та проведено цілий комплекс робіт, спрямованих на підготовку приміщень судів до безперебійної роботи у зимовий період. Зокрема, вдалося заключити ряд договорів із відповідними підприємствами - ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ «Чернівціобленерго» та з іншими підрядними організаціями, котрі спеціалізуються на реалізації комплектуючих та проведенням технічного обслуговування теплових приладів. Було проведено очищення димохідних та вентиляційних проходів у приміщеннях всіх місцевих загальних судах, повірку газових лічильників, а в тих судах, де необхідно було провести їх заміну – закуплено нові, за участю фахівців ПАТ «Чернівцігаз» здійснено сервісно-технічне обслуговування газових котлів, закуплено та встановлено за кошти, що були виділені з державного бюджету для потреб Путильського районного суду, новий електрокотел потужністю 15 кВт, а також придбані нові газові котли для потреб судів, закуплені сигналізатори газу «Страж», а також відповідні приладу обліку електроенергії тощо.
Докладаємо також чимало зусиль у належній реалізації заходів, передбачених Стратегічним планом розвитку судової влади України. Зокрема, підтримуємо стрімкий розвиток інформаційно-технічного забезпечення діяльності судів. Відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України стосовно проведення судових засідань у режимі відеоконференції та з метою економії коштів державного бюджету було закінчено монтаж та введено в експлуатацію стаціонарні системи відеоконференцзв’язку, а також забезпечено захищеними каналами інтернет-звязку для належного функціонування таких систем. На підтвердження даного факту наведемо декілька статистичних даних - впродовж 2014 року суди провели 202 відеоконференцій, використовуючи інформаційні можливості програми «Електронний суд» - направлено понад 20 тисяч SMS- повідомлень до учасників процесів, а також зареєстровано близько 1500 заявок на отримання процесуальних документів в електронному вигляді. Все це свідчить про те, що учасники судових процесів та зацікавлені особи, усвідомили переваги використання таких ресурсів, а тому з кожним звітним періодом дані показники зростають.
Окрема увага, приділяється забезпеченню належного рівня безпеки суддів та працівників апарату судів. Зокрема, на виконання Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та відповідно до Перехідних положень Кримінального процесуального кодексу України організовано заміну в 4-х судах (Шевченківському, Першотравневому, Садгірському та Новодністровському) металавех загороджень, що відокремлюють підсудних від складу суду та присутніх громадян, на загородження зі скла.
Розуміючи актуальність питання дотримання безпеки, нам вдалося не лише модернізувати вже існуючі системи охорони, що розміщенні в приміщеннях судів, а й встановити нові системи сигналізації у Путильському та Хотинському судах. Більше того, для безперебійної роботи наявного обладнання, нам вдалося заключити договір на технічне обслуговування всіх систем охоронної сигналізації.
Періодично проводимо дистанційні наради з працівниками спеціального підрозділу міліції «Грифон», ВДСО при УМВС України у Чернівецькій області та судовими розпорядниками.
Як бачите, зроблено чимало, однак перед Територіальним управлінням на сьогодні стоять й інші питання, котрі потребують невідкладного вирішення.
Як і раніше, наші проблеми зводяться до критичної ситуації, що має місце із непроведенням платіжних доручень органами казначейської служби в області. І це не лише позбавляє нас можливості проводити будь-які заходи, спрямованні на забезпечення судів необхідним матеріальним устаткуванням, а й призводить до утворення заборгованості перед нашими постачальниками чи підрядниками. Цей відлік розпочинається ще з 2013 року і на даний час сума заборгованості вже становить близько 1 млн. грн. Звичайно ж, у межах своїх повноважень, ми намагаємось якось вирівнювати дану ситуацію, неодноразово направляли листи-звернення до керівництва казначейської служби, до керівництва обласної адміністрації, проте, на жаль, різкого зрушення у вирішені даного питання немає.
Через це нам не вдалось завершити капітальний ремонт покрівлі Заставнівського районного суду, котра згідно експертної оцінки перебуває в аварійному стані, не були проведені заплановані ремонтні роботи у Кельменецькому та Сокирянському районних судах приміщення яких перебувають у вкрай незадовільному стані, та вирішення інших заходів.
Не менш болючою проблемою є забезпечення судів приміщеннями, які б відповідали умовам щодо здійснення судочинства. На сьогодні лише 6 районних судів із 15 відповідають умовам судочинства. Перспективним й надалі залишається варіант із побудови нового Палацу правосуддя у м. Сторожинці. Свого часу нашому управлінню за результатами успішних та ефективних переговорів із керівництвом міської влади було виділено у центрі міста під забудову земельну ділянку. Тому, звичайно ж, не втрачаємо надію, що після політичної та економічної стабілізації у державі відповідні кошти на будівництво цієї судової установи будуть виділені, і в Чернівецькій області з’явиться нове сучасне приміщення, котре відповідатиме всім вимогам будівельних норм.
Сподіваємось, що незабаром вирішиться питання й із реконструкції Шевченківського районного суду м. Чернівців, адже згідно із проектно-кошторисною документацією після проведення всього комплексу будівельних робіт робочі площі суду збільшаться на 440,74 кв.м.
Іншими словами, багато наших планових питань, незважаючи на певні труднощі, нам вдалося реалізувати у життя, ще більше залишилося вирішити у поточному - 2015 році. Над ними й будемо працювати, а також інформувати про напрацювання та проблеми в організаційно-технічному забезпеченні судових інституцій краю Вас, шановні читачі!
Записав Павло Тюфтій