flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Павло Тюфтій: «Шлях до реформ – без тиску на суддів»

28 січня 2015, 15:21

 

Шлях до реформ – без тиску на суддів

Реальна практика діяльності судових інституцій України засвідчує, що останнім часом окремі особи прагнуть вплинути на на той чи інший суд, на прийняття  законного рішення не зовсім законним шляхом.

Подібні акції нещодавно мали місце під будівлею Цюрупинського районного суду Херсонської області, у Приморському районному суді м. Маріуполя Донецької області, Придніпровському районному суді м. Черкаси. А поблизу Московського райсуду  м. Харкова було зорганізовано спрацювання вибухового пристрою, у результаті якого постраждали 14 мирних громадян.

Звичайно ж, цими протиправними діями, без сумніву,   нав‘язується  думка про можливість ухвалення «потрібного» рішення по конкретній судовій справі шляхом насильницьких дій.

У той же час незалежність суддів у Конституції України визначено як принцип організації та функціонування судової влади з метою забезпечення права особи на справедливий судовий захист. Тим самим держава задекларувала гарантії незалежності та недоторканності суддів як носіїв судової влади та самостійності судів, що є невід’ємною ознакою правової держави та однією з фундаментальних засад демократичного суспільства.

Окрім того, чинне законодавство України засвідчує, що суди вирішують передані їм справи неупереджено, на основі поданих сторонами обвинувачення та захисту доказів, а перегляд судових рішень можливий лише у передбачений процесуальним законом спосіб.

Проведення масових акцій з метою схилити суд до ухвалення бажаного судового рішення є нічим іншим, як спробою тиску на суд та втручанням у його діяльність. Нагадаємо, відповідно до статті 126 Конституції України вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється та тягне за собою юридичну відповідальність.

Варто також пам‘ятати, що суд – це державна установа, місце перебування великої кількості мирних громадян, які відстоюють свої  права та інтереси, закріплені Основним Законом України.  І застосування незаконних методів впливу на суд та громадян, які перебувають на його території, є щонайменше протиправним.

Звертаємо увагу окремих осіб, громадян, груп людей, представників політичних партій та громадських організацій на неприпустимість подібних дій у судах, недопущення використання вогнепальної та іншої зброї, інших дій, що загрожують життю та здоров‘ю мирних громадян як відвідувачів судів, так і просто осіб, які можуть бути поруч із об‘єктами небезпеки. Адже людина, її життя та здоров'я, честь та гідність, недоторканність та безпека визнаються в Україні найвищою цінністю.

                                                                            Павло Тюфтій, ТУ ДСАУ