Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Діана Глуханюк: «На шляху до прозорості та гласності правосуддя»
Розвиток сучасних інформаційно-комунікаційних технологій надає громадянам реальну можливість на вільний доступ до вітчизняного судочинства.
Кожен учасник судових засідань, зокрема, тепер може відстежувати рух розгляду його позовної заяви, зініціювати проведення судового засідання у режимі відеоконференцзв’язку, отримувати процесуальні документи, як в паперовому так і в електронному вигляді.
Для цього вони мають зареєструватися у системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, який розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади, роздрукувати заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді та подати її до суду особисто або через представника, повноваження якого посвідчені належним чином. Процесуальні документи в електронному вигляді з відповідної справи будуть надходити на електронну адресу учасника судового процесу, що значиться в заявці.
Останнім часом учасники судового процесу мають також можливість отримувати судову повістку в електронній формі за допомогою SMS-повідомлення. Повістка в електронному вигляді надсилатиметься учаснику судового процесу, який подав відповідну заявку до суду, на його номер мобільного телефону.
На порталі, який об’єднує сторінки всіх судів загальної юрисдикції, можна також віднайти контактну інформацію, реквізити для сплати судових витрат, дані судової статистики, узагальнення судової практики та різноманітні роз’яснення.
Водночас моїм колегам - працівникам апаратів місцевих (районних) судів варто забезпечувити регулярне оновлення інформації на веб-порталах судової влади щодо процедур звернення до суду та про судове провадження, дати можливість потенційним учасникам судового процесу проводити оплату судового збору та витрат, пов’язаних із розглядом судової справи за допомогою банківських карток через мережу Інтернет. Та найголовніше – своєчасно оновлювати інформацію щодо змін у чинному законодавстві України.
Таким чином впровадження інформаційних технологій дозволяє забезпечувати прозорість та гласність правосуддя, автоматизувати ефективну роботу судових органів України в цілому та Буковини зокрема.
Діана Глуханюк, Кіцманський райсуд