flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Сергій Веселий: «Так вимагає його величність Закон»

25 лютого 2015, 10:38

 

          Сергій Веселий: «Так вимагає його величність Закон»

Чинне законодавство України (зокрема, ч. 1 ст. 3 Цивільного процесуального кодексу України) засвідчує, що за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів кожна особа має право звернутися до суду шляхом пред'явлення відповідного позову. Про процедури його реєстрації, призначення до розгляду і йдеться у цьому матеріалі…

Позовні заяви, скарги, подання та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, у порядку їх надходження підлягають обов'язковій реєстрації, що проводиться працівниками апарату конкретного суду безпосередньо у день їх надходження.

Кожній судовій справі надається єдиний номер, який формується автоматизованою системою документообігу суду автоматично та залишається незмінним незалежно від проходження справи у судових інстанціях. Водночас формується номер провадження, що містить індекс, код суду, порядковий номер справи  у поточному році, рік реєстрації, а також інші дані, що необхідні для діловодства відповідного суду.

Зустрічні позовні заяви, позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, підлягають реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду та в разі ухвалення процесуального рішення про спільний розгляд обліковуються під єдиним унікальним номером основної справи.

Справи та процесуальні документи, які належним чином прийняті та зареєстровані працівниками апарату суду, у подальшому підлягають передачі до судового розгляду.

Визначення судді (судді-доповідача чи колегії суддів) для розгляду конкретної справи здійснюється відповідно до процесуального законодавства України та «Положення про автоматизовану систему документообігу суду».

Після завершення автоматичного розподілу судових справ (матеріалів), вони передаються головуючому судді (судді-доповідачу) для розгляду під підпис у реєстрі у порядку, що визначений у судах.

Варто також знати, що інформація про рух конкретної справи вноситься до автоматизованої системи документообігу суду у день ухвалення відповідного судового рішення: відкриття провадження у справі, зупинення провадження у справі тощо, або проведення певних дій у справі: направлення справи до суду апеляційної чи касаційної інстанції, видача виконавчого документа тощо.

Таким чином, у судах України в цілому та Шевченківського районного суду у м. Чернівці зокрема робиться все можливе, щоби кожен громадянин отримав належний захист своїх прав та інтересів,  щоби чітко дотримувались встановлені норми чинного законодавства України.

               Сергій Веселий, Шевченківського районний суд м. Чернівці