flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Іван Сарафенюк: «Інноваційні підходи у судовому адмініструванні»

05 вересня 2012, 09:40

  

 Іван Сарафенюк: «Інноваційні підходи у судовому адмініструванні» -

 тема міжнародної конференція, що на початку вересня п.р. пройшла у Києві і була приурочена до 10-ї річниці створення Державної судової адміністрації України.  

      - У цілому в обговореннях поточного стану судового адміністрування в Україні, ознайомленні з міжнародними стандартами сучасного судового адміністрування та організації діловодства  взяли участь представники з 19 дев’ятнадцяти країн світу, - розповідає безпосередній учасник зібрання, заступник начальника ТУ ДСА України у Чернівецькій області Іван Сарафенюк. - Зокрема,  керівник Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Україна: справедливе правосуддя» Девід Вон зауважив, що інноваційні ідеї не реалізовуються автоматично, а їх потрібно запроваджувати з великим терпінням та в атмосфері конструктивної співпраці.

        Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк з приємністю відзначив, що судочинство України  рухається  «у фарватері світових тенденцій». А щодо бюджетування судів зауважив, що ДСА  «буде відстоювати ідею, коли бюджетні запити судової системи подаватимуться безпосередньо до парламенту, хоча запровадити це буде не просто».

       Найяскравіша, на мою думку,  дискусія на конференції відбулася при обговоренні теми «Використання сучасних технологій у забезпеченні судового процесу», котру модерував генеральний директор ДП «Інформаційні судові системи» Леонід Богданов. «Настав час, коли інформаційна система має  давати економічний ефект», - відзначив він у  виступі.  

       Поточний  рік, на його думку, стане для судів України роком переходу на систему електронного документообігу. «Система документообігу, засобами якої сторона процесу з використанням загальної шини обміну даних зможе передавати інформацію в суд в електронному вигляді та отримувати документи тим же способом, не тільки скоротить час, необхідний для ознайомлення з певними матеріалами, але й істотно спростить цей процес і значно зменшить витрати держави », - зазначив він.

     За підрахунками, щороку українські суди витрачають понад 100 млн гривень на відправку кореспонденції. І в разі, якщо тільки половина учасників процесу буде використовувати електронні системи обміну інформацією, це дозволить заощадити 50 млн гривень на рік.

     Окрім того, на конференції відзначалось, що скоротити видатки державного бюджету допоможе й впровадження системи відеоконференцзв'язку.

      Ми ознайомились з міжнародним досвідом з питань використання сучасних технологій у забезпеченні судового процесу, а також обговорили не менш важливі проблеми, що стосуються бюджетування судів та управління персоналом.

    У цілому ж кожен з учасників конференції виступи  доповідувачів  із 14 країн світу зустрічав з цікавістю,  розділяв їх бажання  мінімізувати проблеми вітчизняного судочинства на шляху до європейських зразків.