Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Винагорода за працю зросла
Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 2 вересня 2015 року прийняв ряд рішень для забезпечення виконання Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд".
Зокрема, за поданням Державної судової адміністрації України, з метою поліпшення соціального забезпечення суддів та деяких інших категорій працівників судової влади, приведення актів Кабінету Міністрів України у відповідність із новою редакцією Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Урядом України прийнято постанову "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України".
Зазначеною постановою, зокрема, врегульовано питання оплати праці членів Вищої ради юстиції та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а також приведені у відповідність із статтею 147 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" умови оплати праці працівників апаратів судів.
Нормативним актом передбачено, що розмір посадового окладу працівника апарату суду, посада якого віднесена до шостої категорії посад державних службовців, установлюється в розмірі 30 відсотків посадового окладу судді місцевого суду. Посадові оклади працівників апарату суду, посади яких віднесені до кожної наступної категорії посад державних службовців, установлюються з відповідними підвищеними коефіцієнтами з урахуванням вимог Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
Водночас, зважаючи на недостатність коштів у бюджеті 2015 року для відповідних виплат, запроваджено на період до кінця 2015 року тимчасове обмеження розмірів посадових окладів із застосуванням коефіцієнту 0,5 для працівників апаратів місцевих та апеляційних судів.
Це вимушений захід і вже з 1 січня 2016 року зазначеній категорії працівників оплата праці буде здійснюватися з урахуванням нових розмірів посадових окладів, визначених згідно з вимогами статті 147 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
Враховуючи, що з 1 вересня 2015 року набули чинності зміни до Закону України "Про судовий збір", які передбачають збільшення річних надходжень коштів судового збору до спеціального фонду державного бюджету, наявний на сьогодні дефіцит бюджетних коштів, розпочинаючи із 2016 року, буде компенсований за рахунок судового збору при умові збереження обсягів асигнувань із загального фонду державного бюджету на оплату праці.
Державна судова адміністрація України, у межах своїх повноважень, продовжує реалізовувати у життя й інші заходи для забезпечення належного виконання вимог Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
Жанна Потаковська, ТУ ДСАУ