Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Володимир Круглюк, Віктор Мізюк, Ярослав Стрілець: «Крок за кроком – до європейських стандартів»
Крок за кроком – до європейських стандартів
У грудні п.р. територіальне управління ДСА України у Чернівецькій області, як уже не раз наголошувалось у публікаціях «КДБ», відзначатиме своє перше десятиріччя з часу початку функціонування. Але вже й сьогодні на адресу «ювілярів» починають надходити вітальні адреси, витяги із яких ми й пропонуємо читачам часопису. Отож…
Володимир Круглюк, голова Вижницького районного суду: «У стуктурі судоустрою України я працюю вже двадцять років – розпочинав у Путильському, згодом продовжував відправляти правосуддя у Вижницькому районних судах.
Усякого довелося зазнати: сірі та похмурі, а головне – тісні та непристосовані до відправлення судочинства приміщення, друкарські машинки, що вже давним-давно вичерпали свій ресурс, постійна відсутність процесуальних бланків та паперу, поштових атрибутів, методичних розробок та нормативної літератури.
Очоливши Вижницький районний суд, мав постійні проблеми із забезпеченням колег тепловою та електричною енергією, із пошуком будівельних матеріалів, щоб десь хоча б косметично підбілити, підлатати чи підкрасити. Тобто, значну частину робочого часу доводилось витрачати на чисто виробничі питання.
А сьогодні можу з усією відвертістю засвідчити – рівень організаційно-технічного забезпечення місцевих (районних) судів за останні десять років настільки зріс, що навіть не хочеться пригадувати, в яких умовах ми працювали до цього. У нас тепер облаштоване відокремлене приміщення, створено комфортні умови для продуктивної діяльності кожного із суддів та працівників апарату суду. Ми навіть знайшли можливість облаштувати для наших працівників кімнату психологічного розвантаження та їдальню.
У коридорах двоповерхового приміщення розгорнули фотоілюстровану експозицію з історії нашого суду та краю. Подбали, щоб громадянам, які з тих чи інших причин звертаються до наших працівників, теж було комфортно та затишно.
І все це зроблено або ж за безпосередньою участю фахівців з ТУ ДСА України в області, або ж за їх сприяння. І тому наш колектив при найменшій нагоді висловлює їм щиру подяку та шану.
Мені приємно скористуватись можливістю і привітати колектив територіального управління ДСА України в області, а заодно і їх колег з інших регіонів, з першим десятирічним ювілеєм, побажати їм здоров’я та усіх земних гараздів, миру та злагоди у їх домівках, нових подальших успіхів у їх благородній і так потрібній для судів України праці».
Віктор Мізюк, голова Кіцманського районного суду: «Сьогодні навіть важко собі уявити, в яких би умовах і на чому ми сьогодні працювали б, коли б не ДСА України в цілому та його територіальне управління у нашій області.
Мені, як голові районного суду, останнім часом не потрібно відволікатись від основної роботи на вирішення чисто виробничих питань. Варто лише набрати номер телефону і проінформувати керівництво нашого управління про ту чи іншу проблему. І завтра, максимум післязавтра прибудуть їх працівники, щоб щось налаштувати, підправити чи відремонтувати. Або ж питання з бланками чи папером. Усе заздалегідь придбано чи виготовлено, усе своєчасно нам доставлено. Особлива вдячність ДСА України за повну комп’ютеризацію судів Буковини. Це не лише нова техніка, це й сучасне програмне забезпечення, це й новітні системи фіксування судових процесів. І тому я рахую, що питання про створення ДСА України було своєчасним і вкрай потрібним, бо без цієї структури місцевим (районним) судам було б дуже складно.
А з нагоди першого десятиріччя діяльності ДСА України хочу побажати її очільникам та фахівцям невичерпного джерела здоров’я та великого людського щастя, незгасного оптимізму та бадьорості, душевного комфорту та родинного благополуччя, нових трудових звершень та здобутків в ім’я вітчизняного судочинства».
Ярослав Стрілець, голова Заставнівського районного суду: «У судовій системі, тим більше – на посаді керівника цього судового органу я відносно недавно. І тому не можу порівнювати діяльність моїх колег у різних часових категоріях. Однак, уже за період своєї безпосередньої роботи у суді не раз переконувався, що працівники територіального управління ДСА України в нашій області беруть на себе усю відповідальність за забезпечення повноцінного функціонування нашого (переконаний, що й усіх інших місцевих судів Буковини) на себе. І мені, як голові суду, достатньо лише зателефонувати чи написати листа, висловитись про необхідність або ж упорядкування території чи ремонту кабінету, або ж про неполадки у роботі тиражу вальної техніки, або ж про преміювання наших колег. І реакція працівників ТУ ДСА буде миттєвою. Таким чином, і мені, і моїм колегам залишається зосереджувати свої зусилля лише на відправленні судочинства, лише на захисті конституційних прав та свобод громадян. Саме завдяки успішній роботі працівників ТУ місцеві суди Буковини крок за кроком наближаються до європейських стандартів. І тому ми вдячні їм за успішне матеріально-технічне забезпечення суду, за наполегливість та цілеспрямованість, за вболівання за свою справу. А з нагоди першого десятиріччя діяльності бажаю їм миру та злагоди, такої ж невтомності та зосередженості, нових трудових звершень. Звичайно ж, - здоров’я та людського щастя, сімейного добробуту та благополуччя».
Щоб завершити цей матеріал, редакція ознайомила з цими вітаннями «іменинників» та теж попросила висловитись.
Отож, Юрій Гончарук, начальник ТУ ДСА України в області, заслужений юрист України: «Надзвичайно приємно читати ці зворушливі зізнання керівників районних судів про нашу роботу. Розумію, що у певній мірі їх досить висока оцінка нашої роботи висловлена з певним авансом. Хоча ми й дійсно намагаємось зробити все, що у наших силах, щоби сповна забезпечити функціонування діяльності місцевих (районних) судів краю, створити належні та комфортні умови для роботи і суддів, і працівників апаратів судів. Шкода, що інколи у нас просто не вистачає коштів, щоб зробити ще більше. Зокрема, конче необхідне будівництво приміщень Сторожинецького та Путильського районних судів, потребують певної реконструкції будови Шевченківського у м. Чернівці, Герцаївського, Новоселицького, Хотинського, Кельменецького та деяких інших районних судів. Маємо ще чимало проблем із облаштування кабінетів працівників судів, у яких в одному приміщення яких працює по чотири – шість співробітників. Іншими словами, проблем, над якими маємо найближчим часом працювати, ще чимало. Та сподіваємось, що з часом і ці питання ми теж успішно вирішимо. Зрештою, інакше й бути не може!
А щодо вітань – і я особисто, і мої колеги вдячні за висловлені зичення, за теплоту слів у цих пам’ятних адресах. Можу також офіційно запевнити, що наше управління темпів у забезпеченні організаційно-технічного та матеріального забезпечення районних (місцевих) судів не збавлятиме, а навпаки – нарощуватиме. Спасибі Вам, шановні колеги, за щирість, прямоту та відвертість!»
Записав Вадим Макогончук