flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Юрій ГОНЧАРУК: «Працюємо стабільно, результативно та з надією на краще»

12 грудня 2013, 12:48

 

12.12 2013 р.

Юрій ГОНЧАРУК: «Працюємо стабільно, результативно та з надією на краще»

 

Напередодні Дня працівників суду про здобутки, напрацювання та проблеми в організаційному, матеріально-технічному, кадровому та інформаційному забезпеченні місцевих (районних) судів краю в поточному році кореспондент «КДБ» спілкувався із начальником Територіального управління Державної судової адміністрації України у Чернівецькій області, заслуженим юристом України Юрієм Гончаруком.

   -  Поточний рік, особливо його останні місяці, для працівників нашого управління був надзвичайно складним та напруженим, оскільки для повноцінного забезпечення життєдіяльності місцевих (районних) судів області вимагалась мобілізація наших зусиль та матеріально-технічних ресурсів, - зауважує Юрій Георгійович. - У багатьох ситуаціях для позитивного вирішення того чи іншого завдання нам доводилося вести пошук нових шляхів та резервів, заручатись підтримкою і допомогою  ДСА України та місцевої влади, керівників будівельних та господарських організацій.  Але як би там не було, а затрати наших організаційних зусиль, знань та досвіду, зрештою – наших фізичних сил та нервів допомогли уникнути у судових інституціях краю надмірної напруженості та надзвичайних ситуацій, зробити все можливе для їх штатного режиму функціонування.

    Зокрема, заробітна плата суддям та працівникам апаратів судів проводилась майже без затримки, у встановлені строки та в межах виділених з державного бюджету асигнувань. Для матеріально-технічного та інформаційного забезпечення судів ми придбали необхідну кількість поштових атрибутів, господарських та канцелярських товарів, паливно-мастильних матеріалів тощо.  В усіх місцевих судах встановлені оновлені інформаційні стенди для розміщення необхідних для відвідувачів відомостей, бактерицидні лампи для дезінфекції залів судових засідань, помпи із водою для доступу до питної води. Придбано необхідні будівельні матеріали для ремонту покрівлі Вижницького районного суду, уже проведено частковий ремонт покрівлі даху Шевченківського районного суду. У кількох судах проведено заміну  зношених дерев’яних вікон та дверей на металопластикові, Герцаївський районний суд переведено на газове, а Путильський суд – на електричне опалення, що дало можливість суттєво зменшити фінансові витрати.

Цього року нам вдалося успішно вирішити чимало виробничих питань, пов’язаних із початком роботи новоствореного  Новодністровського міського суду – відтепер він функціонує у приміщенні загальною площею у 641,6 м², забезпечений необхідною кількістю меблів, канцелярськими товарами,  комп’ютерною та копіювальною технікою, системами захисту та безпеки.

Тривалий час Путильський районний суд працював у приміщенні, що зовсім не відповідало потребам судочинства, а цьогоріч колектив перебазується у просторий офіс загальною площею у 500 м² і зараз завершуємо ремонтно- облаштувальні роботи.

Поліпшено умови і для Шевченківського районного суду м. Чернівці. Завдяки сприяння керівництва Чернівецької обласної ради вдалося нещодавно збільшити виробничу площу цього суду ще на 177 м²  - для потреб наших працівників виділено частину приміщення, в якому до цього часу розташовувався інформаційний центр Головного управління юстиції у Чернівецькій області, що таким чином значно покращило умови для роботи суддів та працівників апарату суду.

Цілий комплекс організаційних та практичних заходів цього року було реалізовано і в плані посилення гарантії провадження професійної діяльності суддів, підвищення безпеки суддів та членів їх сімей. Зокрема, значно покращено дієвість служби судових розпорядників, у переважній більшості судів встановлено більш сучасні комплекси охоронно-пожежної сигналізації, а також системи допуску та контролю у зали судових засідань.

 Окрім того, спільно із керівниками спеціального підрозділу судової міліції «Грифон» та відділу Державної служби охорони при УМВС України ми зорганізували та провели два спільних семінари, на яких обговорили проблемні питання взаємодії судових розпорядників та правоохоронців при проведенні візуального огляду відвідувачів та працівників апарату суду за допомогою ручного металошукача.

 Багато зроблено у звітному періоді і для якісного кадрового забезпечення судових установ краю - 23 суддів та майже 46 працівників апаратів районних судів пройшли перепідготовку у Чернівецькому регіональному відділенні Національної школи суддів України, понад 50 суддів взяли участь у семінарах: "Застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. Практика застосування окремих положень нового КПК України", «Реалізація інституту слідчих суддів у кримінальному провадженні», «Боротьба з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванням тероризму» та «Забезпечення захисту потерпілих та свідків у кримінальних справах про торгівлю людьми в Україні».

Цього року ми активно розпочали реалізовувати у життя розроблену ДСА України «Концепцію галузевої програми інформатизації судів загальної юрисдикції та інших установ судової системи», яка передбачає підвищення доступу до правосуддя на основі комплексного використання новітніх інформаційних технологій (засоби відеоконференцзв'язку, інтернет-технологій, технологій електронного діловодства, обробки та зберігання електронних даних).

Зокрема, у судових інстанціях запроваджуються комп’ютерні програми «Електронний суд», «Інформаційний кіоск», «Відеоконференцзв'язок», «Кадри» та «Аналітика». Освоюються  вдосконалені підсистеми «Комплексна система захисту інформації», «Судове діловодство та документообіг», «Протоколювання та звукозапис судового процесу», «Судова статистика», «Єдиний державний реєстр судових рішень», «Єдина база даних електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб'єктів владних повноважень», «Інтернет-портал та соціальна мережа Феміда». До завершення поточного року у судах має також пройти модернізація локальних обчислювальних мереж.

До втілення у реальне життя цих програм підходимо з усією відповідальністю, адже вони сприятимуть досягненню стратегічних цілей утвердження справедливого суду в Україні відповідно до європейських стандартів, забезпечать якісний, новий рівень інформаційної взаємодії об’єктів та дозволять ДСА України та нашому управлінні належним чином забезпечувати діяльність судів загальної юрисдикції відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів України».

Продовжуємо співпрацювати й із друкованими та електронними засобами масової інформації краю. Особливо ж – із обласним часописом «Буковинське віче», з колективом якого вже другий рік поспіль готуємо до виходу у світ додаток «Кримінальне досьє Буковини» (із змістом останнього випуску читач саме й знайомиться).

 При цьому не обмежуємось лише інформацією про вирішення тих чи інших чисто господарських питань, а розповідаємо й про кращих суддів та працівників апаратів судів (нариси та замальовки про В.Кузняка, Т.Микитюк, Л.Байцар, Л.Кирилюк, І.Харабару, А.Мартинюка, В.Тарбинського та І.Пилип’юка), роз’яснюємо чинне законодавство (серія матеріалів «Верховенство права торжествує», в яких  подаємо коментарі окремих норм нового Кримінального процесуального кодексу України), інформуємо населення краю про будні ДСА України та подальшу розбудову вітчизняної судової гілки влади.

  Найрізноманітнішою інформацією про діяльність та напрацювання  територіального управління ДСА України області та місцевих судів краю систематично поповнюємо й нашу сторінку на веб-сайті судової влади України.

   Позитивних напрацювань, як бачите, дуже багато, але не все, на жаль, заплановане на цей рік вдалося реалізувати. Зокрема, розв’язати найболючішу проблему – забезпечити належну  заробітну платню працівникам апаратів судів. Правда, ДСА України та Рада суддів України для вирішення цих питань не раз ініціювали звернення до Кабінету Міністрів України, до відомчих міністерств та відомств. І вже підготовлено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (щодо посилення державного захисту суддів та працівників апаратів судів), який пройшов стадії узгодження у Міністерстві юстиції України, Кабінеті Міністрів України та Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності і рекомендований Верховній Раді України на засіданні прийняти його за основу. Сподіваємось, що найближчим часом буде розглянуто зазначений законопроект і працівникам судової гілки влади все ж будуть надані додаткові гарантії соціального забезпечення.

   Не вдалося вирішити й інші проблеми – забезпечити абсолютно всі районні суди (шляхом реконструкції, добудови чи будівництва) відповідними до нормативів приміщеннями, які б повністю відповідали сучасним вимогам правосуддя, створити широкі можливості громадянам на доступ до правосуддя.

    І все ж, підсумовуючи сказане, можу авторитетно зазначити, що, незважаючи на певні труднощі та нереалізовані проблеми, колектив нашого управління у поточному році зумів досягти помітних результатів для фінансового, організаційного та матеріально-технічного забезпечення місцевих (районних) судів Буковини, зробити все можливе, щоби судді та працівники апаратів працювали у комфортних умовах і зосереджували свою увагу лише на відправленні якісного правосуддя та надійному захисті конституційних прав, свобод та інтересів громадян.