Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Доступ, зручність та комфорт – відчують відвідувачі новозбудованого Палацу правосуддя в м.Сторожинець.
Будівництво Палацу правосуддя в м.Сторожинець розпочалось у вересні 2017 року після отримання відповідного дозволу на виконання будівельних робіт. Загальна площа будівлі становить більше 2,6 тис. кв. м. Будівництво такого типу здійснювалось на території Чернівецької області вперше з часів незалежної України, що є безумовно історичною подією в історії судової системи на Буковині. Варто зазначити, що приміщення суду відповідає вимогам ДБН щодо здійснення правосуддя. У суді створено комфортні та безпечні умови для роботи суддів та працівників апарату суду, а також відповідні умови для перебування відвідувачів. Новозбудоване приміщення суду містить 4 зали судових засідань (два кримінальних та два цивільних) та належним чином облаштовані чотири нарадчих кімнати. У залах судових засідань встановлені передбачені процесуальним законодавством засоби фіксування судового засідання в режимі звуко-запису, відео-запису та відеоконференцзв’язку, які забезпечують передбачену процесуальним законодавством фіксацію перебігу судових засідань та проведення судових засідань у дистанційному режимі. Також у залах судових засідань для розгляду кримінальних проваджень встановлені передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України загородження зі скла, які відокремлюють підсудних від складу суду і присутніх громадян.
Варто зазначити, що все приміщення суду умовно можна поділити на зони: для відвідувачів, обмеженого доступу та службові приміщення. Для відвідувачів суду облаштовано належним чином частина першого (вестибюль, гардеробна, кімната із камерами схову, канцелярія суду, кімната для ознайомлення з матеріалами справи, кімната для адвокатів, санвузли та зал судового засідання №1) та другого поверху (кулуари, кімната для прокурорів, кімната для адвокатів, кімната для свідків, санвузли, зали судового засідання №2,3,4). На другому поверсі також розміщений кабінет служби судових розпорядників суду.
Для забезпечення безпечних умов роботи та здійснення правосуддя в приміщенні створені окремі зони обмеженого доступу. До обмеженого доступу входить весь третій поверх приміщення (з розміщеними на ньому службовими кабінетами суддів, працівників апарату суду, а також службові приміщення), частина першого та другого поверхів (два бічних крила, які розмежовані захисними дверима та службові приміщення).
На третьому поверсі знаходиться зона для роботи суддів та працівників апарату. Для зручності облаштовано 6 робочих кабінетів суддів та приймалень, де розміщуються помічники суддів та секретарі судових засідань. Таким чином, кожен суддя має окремий кабінет, площа якого відповідає вимогам ДБН та суміжно облаштований кабінет, в якому розміщені робочі місця помічника судді та секретаря судового засідання. Таке розташування робочих місць суддів та працівників апарату дозволить забезпечити зручність та злагодженість у роботі.
Значну увагу приділено забезпеченню безпечних умов при конвоюванні підсудних. Так, окремо облаштовано частину внутрішнього двору для заїзду спецтранспорту з підсудними, окремий службовий вхід в приміщення суду для конвою та підсудних, окрема кімната для конвою та шість камер для підсудних, окремі входи до залів судових засідань. Також, для підсудних облаштовано окремий санвузол.
Службові приміщення також облаштовані відповідно до вимог Державних будівельних норм з метою збереження майна, техніки та матеріальних носіїв. До прикладу, архівне приміщення облаштовано сучасною газовою системою пожежогасіння МГП «Імпульс - 20», яка діє на основі газу «хладон» та призначена саме для приміщень такого типу.
У суді створено комфортні умови перебування відвідувачів, встановлені мультимедійні монітори для максимальної інформативності щодо діяльності суду, навігацією по суду, поруч з залами судових засідань облаштовано зручні місця для очікування, система припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла забезпечує постійний обмін повітря та створює комфорту температуру у приміщеннях.
Доступність маломобільних груп населення забезпечене за рахунок влаштування пандусів, ліфта, шрифтів Брайля та інших розпізнавальних позначок. Передбачено окремий санвузол для маломобільних груп населення.
З метою забезпечення безперебійної роботи суду приміщення Палацу правосуддя в м.Сторожинець обладнаний індивідуальною котельною, власною трансформаторною підстанцією та дизель-генератором.
По всьому периметру будівлі суду та прилеглої території встановлено камери відеоспостереження, які виведені на пост служби судової охорони для забезпечення безпеки в приміщенні суду. Варто зазначити, що відеонагляд здійснюється і в конвойному приміщенні, що також контролюється на посту працівниками служби судової охорони.
У приміщені суду встановлено сучасну пожежну та охоронну сигналізацію, а також засоби пожежогасіння.