Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Європейські стандарти суддівської незалежності
У Верховному Суді України на засіданні «круглого столу» обговорено проблемні питання посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні.
Обговорення у такому форматі є вкрай актуальним, зважаючи на процес реформування судової системи, який триває вже не перший рік, - зокрема, відзначив у виступі Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк. – «Концепція судової реформи зрозуміла – це утвердження незалежного та справедливого суду. Україна була і залишається прихильником європейських стандартів правосуддя. Саме їх знання, розуміння правової суті, наближення до них і вимагається для того, щоб побудувати ефективну судову систему», – підкреслив він.
- Незалежність судової влади дуже важлива для функціонування правового суспільства, - наголосив у виступі на засіданні Посол Королівства Швеція в Україні Андреас фон Бекерат. - Виходячи з ситуації в Україні, і враховуючи сприйняття судової влади, яке склалося у громадян, для успішного проведення судової реформи потрібно створити передумови, які забезпечуватимуть верховенство права.
Директор Департаменту правосуддя та юридичної співпраці Ради Європи Ханне Юнкер, яка теж брала участь у засіданні, зазначила, що за європейськими стандартами першочерговим завданням судової влади є надання якісних судових послуг населенню.
Також експерт назвала основні проблеми судової влади, які різною мірою наявні у всіх державах Ради Європи. Серед проблемних питань - втручання виконавчої влади в роботу судової системи, зниження довіри людей до судів, надмірна тривалість судового провадження, хронічне невиконання судових рішень.
Також пані Юнкер підкреслила, що Рада Європи готова і надалі співпрацювати з Україною. І основним завданням є забезпечення для всіх громадян рівного доступу до судового захисту.
Людмила Біленька, ТУ ДСАУ