Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Під час чергового засідання робочої групи з питань забезпечення належного фінансування судової влади в Україні, створеної у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики, учасники обговорили пропозиції до законопроєкту щодо внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» з метою визначення схеми посадових окладів працівників судів і органів судової влади та поточний фінансовий стан судових інституцій.
Як повідомив т. в. о. Голови ДСА України Олексій Сальніков, на початку вересня кредиторська заборгованість з оплати праці порівняно із заборгованістю станом на 1 серпня 2021 року зменшилася у 2,5 раза. Він також зазначив, що найближчим часом очікуються позапланові надходження судового збору, які можуть бути спрямовані на оплату комунальних послуг.
Член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус поінформував учасників робочої групи про заходи, здійснені Радою з метою подолання кризової ситуації, що склалася через недофінансування судових інституцій.
Зокрема, 30 серпня 2021 року ВРП звернулася до Прем’єр-міністра України та Міністра фінансів України із проханням збільшити розмір видатків для головних розпорядників бюджетних коштів системи правосуддя у проєкті Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік».
Крім того, як зазначив О.Прудивус, відбулася спільна нарада членів ВРП, представників Ради суддів України та Державної судової адміністрації України з метою напрацювання консолідованої позиції органів судової влади щодо компенсації недоотриманої суддівської винагороди за період дії обмежень, встановлених Законом України від 13 квітня 2020 року № 553-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».
Наразі триває робота з підготовки відповідного проєкту закону з метою врегулювання питання виділення коштів для виплати за рішеннями судів суддівської винагороди, яка не була виплачена в період карантину.
За словами О.Прудивуса, необхідно знайти окремі джерела фінансування для здійснення виплат за рішеннями судів, оскільки відшкодування зазначених виплат за рахунок наявних фінансових ресурсів ставить під сумнів виконання державою зобов’язань із виплати суддівської винагороди.
Крім того, проведено нараду членів ВРП та представників ДСА України з метою обговорення перерозподілу коштів для забезпечення виплати заробітної плати працівникам апаратів судів з урахуванням стимулюючих виплат у розмірі 20 % посадового окладу до кінця року. Найближчим часом ДСА України має надати ВРП проєкт перерозподілу резерву суддівської винагороди. Після опрацювання ВРП він буде винесений на засідання Ради задля виконання зобов’язань держави щодо забезпечення 20 % преміальних виплат.
У засіданні робочої групи також узяли участь голова робочої групи народний депутат України Сергій Демченко, народний депутат України Тарас Тарасенко, т. в. о. Голови ДСА України Олексій Сальніков, заступники Голови ДСА України Людмила Гізатуліна, керівник апарату Вищого антикорупційного суду Богдан Крикливенко, в. о. Голови Верховного Суду України Василь Гуменюк, судді та інші експерти.
Пресслужба ВРП