Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Звіряючись із Законом
9 листопада 2011 року в Апеляційному суді Чернівецької області пройшов черговий семінар-практикум з проблем подальшого вдосконалення діяльності судових органів щодо альтернативності застосування заходів процесуального примусу, передбачених чинним законодавством України, а також у світлі вимог Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод 1950 року (в Україні ратифікована 17 липня 1997 року) та Європейського суду з прав людини. У роботі заходу взяли участь керівник секретаріату урядового Уповноваженого у справах Європейського суду, заступник директора Департаменту міжнародного права та співробітництва Н.Кульчицький, суддя судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Н.Марчук та в.о. начальника управління юстиції Чернівецької області Т.Николаєвич. До відома учасників семінару – суддів Апеляційного та місцевих (районних) судів Буковини, слухачів Регіонального відділення Національної школи суддів – помічників суддів місцевих (районних) судів Хмельницької та Тернопільської областей та працівників Територіального управління ДСА України у Чернівецькій області – вони довели рішення Європейського суду з прав людини у справі «Харченко проти України», його вимоги та рекомендації щодо застосування заходів процесуального примусу, зокрема таких альтернативних взяттю під варту запобіжних заходів, як підписка про невиїзд, особиста порука, порука громадської організації або трудового колективу, застава, віддання неповнолітнього обвинуваченого під нагляд батьків, опікунів, піклувальників або адміністрації дитячої установи. Підкреслювалось, що суддя, приймаючи рішення про той чи інший вид запобіжного заходу, має ретельно вивчити матеріали розслідування та подання, враховувати тяжкість скоєного злочину, а також всебічну характеристику запідозреного (його вік та стан здоров’я, сімейний та матеріальний стан, місце роботи та проживання, наявність чи відсутність попередніх судимостей тощо).
На семінарі відбулося обговорення доповідей, обмін думками суддів із значним досвідом роботи, а також молодих суддів, які тільки розпочинають свій суддівський трудовий стаж.
Семінар-практикум пройшов у дружній та невимушеній обстановці та з великою користю для його учасників. А конструктивна та змістовна дискусія сприятиме кращому розумінні суддями Чернівецької області європейського досвіду та забезпечить передумови належного правосуддя в Україні.