flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Безоплатна вторинна правова допомога для всіх: досвід Канади

29 жовтня 2024, 12:37

   Безоплатна вторинна правова допомога відіграє важливу роль у забезпеченні справедливого судочинства та доступу до правосуддя для всіх громадян, незалежно від їхнього соціального чи матеріального становища. Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Чернівецькій області активно підтримує надання такої допомоги, адже вона дозволяє особам, які опинилися в складних життєвих обставинах, отримати професійну юридичну підтримку для захисту своїх прав та інтересів у суді.

   Основним завданням безоплатної вторинної правової допомоги є захист прав людини, надання доступу до справедливого розгляду справ та забезпечення рівності сторін у судовому процесі. Вона включає в себе захист, представництво інтересів у суді, складання процесуальних документів та інші види правової допомоги, які є необхідними для повноцінного захисту прав громадян.

   Одним із головних аспектів такої допомоги є те, що вона надається кваліфікованими адвокатами, які співпрацюють з системою безоплатної правової допомоги, та забезпечує рівність можливостей для всіх учасників судового процесу. Це особливо важливо для вразливих верств населення, таких як малозабезпечені громадяни, особи з інвалідністю, ветерани війни, переселенці та інші категорії, які не можуть самостійно оплатити юридичні послуги.

   Одним з прикладів може бути досвід Канади. Безоплатна юридична допомога в Канаді надається через службу «Legal Aid». Служба має свої представництва практично в кожній пенітенціарній установі та в кожному суді. Поряд з цим особа може звернутись до служби в телефонному режимі. Якщо представники служби переконались в тому, що така особа дійсно є малозабезпеченою, їй видається спеціальний сертифікат - Legal Aid Certificate.

   Так, з цим сертифікатом особа може звернутися до будь-якого адвоката і попросити його взяти справу. Якщо особа за рішенням суду знаходиться під вартою і отримує сертифікат там, адвокат йому надається самою службою Legal Aid (за списком адвокатів, які, зазвичай, працюють за програмою Legal Aid).

   У в’язниці без перешкод дозволяють здійснювати телефонні дзвінки адвокатам. При цьому, беруться за такі справи не всі адвокати: обов'язку взяти цей сертифікат і почати працювати у адвоката немає, а з позиції розміру оплати праці надання таких послуг не є дуже вигідним.

   Оплата послуг адвоката за програмою Legal Aid здійснюється державою, тарифи можуть змінюватись в залежності від стажу адвоката, при цьому оплата погодинна його межа є трохи вищою, ніж у випадку з Legal Aid.

   Впровадження та розвиток системи безоплатної правової допомоги сприяє зміцненню принципу верховенства права в Україні та підвищенню довіри до судової системи. Завдяки налагодженій співпраці з адвокатами, громадськими організаціями та іншими суб'єктами правової допомоги, судова система в Чернівецькій області забезпечує максимально широкий доступ до правосуддя для всіх громадян.

   Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Чернівецькій області наголошує на важливості подальшого розвитку та підтримки системи безоплатної вторинної правової допомоги для забезпечення захисту прав громадян на всіх етапах судового процесу.

 

       Територіальне управління Державної судової

       адміністрації України в Чернівецькій області