Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Консультативна Місія ЄС зустрілася з суддями в Чернівцях.
Консультативна Місія Європейського Союзу з реформування сектора цивільної безпеки в Україні перебувала в Чернівецькій області. Європейці провели робочу зустріч з представниками буковинського правосуддя- заступником голови Апеляційного суду Чернівецької області Валерієм Марчуком, секретарем судової палати у кримінальних справах Онуфрієм Колотило, секретарем судової палати у цивільних справах Василем Яремко, керівником апарату Апеляційного суду Іваном Сороханом, головою Садгірського районного суду міста Чернівці Ігорем Проскурняком та начальником ТУ ДСА у Чернівецькій області Юрієм Гончаруком.
Стратегічний радник Консультативної Місії Гаральд Чіарло повідомив учасникам зустрічі, що завдання їх місії вивчити роботу місцевих органів правопорядку – поліції, прокуратури, судочинства, а також прикордонної служби, митниці і їх взаємодію з виконавчою владою та органами самоврядування. Гарольд Чіарло: «Ми прагнемо зрозуміти законодавчу базу і допомогти якщо будуть прогалини».
Валерій Марчук поінформував європейських делегатів про структуру судової влади Чернівецької області і наголосив на проблемах правосуддя краю. Вони практично такі ж, як і в інших областях України. Наприклад, в кожному суді області є вакансії суддів, але вони не зайняті з причин частих змін правил призначення суддів на посади. Також чималий список суддів у яких закінчились повноваження, але вони залишаються на робочому місці без розгляду справ. Від цього страждають люди і держава. Тож у цьому питанні український законодавець повинен негайно активізувати роботу, щоб суди могли повноцінно працювати.
Буковинським судам вкрай не вистачає належного фінансування, зазначив начальник ТУ ДСА у Чернівецькій області Юрій Гончарук. Суди фінансуються державою лише на 20% від матеріальної потреби, зарплата забезпечується на 60%. Тому судам потрібна не тільки бюджетна оптимізація, а й фінансова стабільність гарантована державою.
Європейці заявили, що вже відвідали дві третини областей України. Схожих проблем багато. Буковинським суддям представники Консультативної Місії запропонували разомпрацювати над пропозиціями – як покращити роботу правосуддя. Також була озвучена пропозиція проводити у майбутньому семінари для суддів під егідою Європейського Союзу.