flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ремонт покрівлі в Заставнівському районному суді

27 січня 2016, 17:48

 

 

НА БУДІВЛІ СУДУ У ЗАСТАВНІ ЗМОНТУВАЛИ НОВУ ПОКРІВЛЮ.

 

Будівля суду у Заставні є першою капітальною спорудою у містечку. За часів панування Австрійської імперії в місті знаходилася резиденція повітового суду. Сьогодні Заставна є райцентром, який поєднав архітектурні стилі початку ХХ століття, епоху радянського малокомфортного житлового будівництва і місцевий буковинський стиль приватної забудови. Але історично склалося так, що будівля теперішнього суду одна з найвизначніших, адже дісталася у спадок від минулої епохи, про яку на Буковині згадують як про час навернення до Європи.

Ще австрійська влада надавала правосуддю надвелике значення в управлінні територіями. Тому не дивно, що у адміністративних центрах, насамперед, зводили будинки правосуддя. Збереглися у архівах світлини часів І-ої світової війни і перебування військових у Заставні. Так ось, на цих фото будинок суду вже є. Науковці кажуть, що його звели в останньому десятилітті 19 століття.  Будували дуже надійно і якісно. Стіни сягають майже метра товщини. Звісно ж, час бере своє, але в деяких кімнатах ще збереглися віконні рами, які заклали під час будівництва. Так само й дах. Оцинкована бляха служила 120 років і могла б іще постояти, якби не буревій у 2010-му році. Тоді, взимку, піднявся сильний вітер і зірвав частину даху на будівлі суду, але лише частину. Як нам розповів суддя Заставнівського районного суду Ярослав Стрілець, вітер тоді пошкодив 12 квадратних метрів даху. Для прикладу, тоді у Заставні на сусідніх будівлях поруйнувало дахи повністю, хоча вони значно пізніше зводилися.

Нанесена шкода 2010-го не минула безслідно. Відповідно до звіту «Про результати технічного обстеження даху Заставнівського районного суду                Чернівецької області», складеного Чернівецькою  філією науково-дослідного та проектно-вишукувального інституту «НДІпроектреконструкція», вищезазначені факти аварійного стану покрівлі суду лише підтвердились. Зокрема, при проведені технічного огляду було виявлено 7 явних місць пошкоджених дерев’яних елементів несучих конструкцій даху, ступень пошкодження яких можна віднести до аварійного. У результаті таких дефектів під час дощів чи сніготанення відбувається проникнення водних стоків, які перезволожують та руйнують дерев’яні елементи даху, доводячи їх стан до критичного.   

Певний час горище було заставлене ємностями для збирання дощової води і зрозуміло, що такий стан речей не існувати. Від протікання покрівлі продовжувалися руйнуватися дерев’яні конструкції даху. Даний процес не був сталим, а навпаки динамічний, від чого руйнувалася і сама будівля суду, що у свою чергу створювало нестерпні санітарно-гігієнічні та естетичні умови, як  для персоналу суду, так і для самих відвідувачів судової установи.   

Ремонтні роботи розпочалися із встановлення розвантажувальних опор (на заміну пошкоджених), щоб запобігти заваленню конструкцій та елементів. Вже потім підрядником були проведені технологічні роботи з армування та кріплення. Голова суду Ярослав Стрілець розповів, що було вирішено старий австрійський дах не демонтувати. Він, за словами будівельників, відіграватиме функцію теплової і шумової ізоляції. На стару бляху зверху набили лати, а вже потім змонтували новий профіль. Також встановили водозливні труби, які раніше заливали цементну основу будівлі.

Успішні результати в частині проведення ремонтних робіт, що забезпечило територіальне управління були відмічені і керівництвом ДСА України, зокрема З. Холоднюк відзначив, що "Ми зобов’язані підвищувати рівень довіри суспільства до судів не тільки через забезпечення громадянам вільного доступу до правосуддя, а й через створення належних умов роботи в судах для всіх учасників судових процесів".