Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Стан здійснення судочинства в Україні впродовж 2015 року
Державна судова адміністрація України на веб-порталі судової влади України оприлюднено аналітичні таблиці про стан відправлення правосуддя в Україні за 2015 рік.
Аналітичні таблиці - це своєрідний збірник узагальненої інформації про стан здійснення правосуддя місцевими та апеляційними судами загальної юрисдикції. Зокрема, у ньому подаються дані щодо надходження та розгляду справ, кількість нерозглянутих справ та матеріалів за видами судочинства, навантаження на суддів тощо.
Тож викладачі та аспіранти, студенти юридичних факультетів, судді та працівники апаратів судів краю, а також усі, хто цікавиться станом правосуддя в Україні, можуть дані Таблиці відшукати на відомчому веб-порталі ДСА України у рубриці "Судова статистика" (підрубрика "Порівняльні таблиці щодо стану здійснення правосуддя").
За матеріалами Прес-центру судової влади України
22 березня 2016
Досвід Німеччини щодо підвищення кваліфікації
служителів Феміди тепер впроваджуватимуть і на Україні
Впродовж 14 – 18 березня 2016 року делегація Національної школи суддів України, до складу якої входив і Голова ДСА України Зеновій Холоднюк, за ініціативи Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва, відвідала Федеративну Республіку Німеччини, зокрема, міста Трір, Дюссельдорф та Кельн.
Мета візиту - вивчення методик екзаменування, відбору суддів, оцінювання професійної діяльності та підвищення їх кваліфікації.
Українські правники відвідали Німецьку Академію суддів, в якій відбулося фахове спілкування щодо структури та порядку діяльності установи та організації підвищення кваліфікації суддів у Німеччині.
Відбулася також робочу зустріч із професором кафедри цивільного права, міжнародного економічного права, міжнародного приватного права, порівняльного правознавства та банківського права Інституту східно-європейського права та порівняльного правознавства, доктором Клаусом-Петером Бергером, на якій обговорювались перспективи юридичної освіти у Німеччині, порядок діяльності даного юридичного факультету та потенційні можливості для юристів у Німеччині.
Учасники візиту взяли участь і в зустрічі у міністерстві юстиції землі Північний Рейн–Вестфалія, у Відомстві землі з екзаменів у сфері юстиції, що в Дюссельдорфі. У ході предметних розмов Президент Відомства Ульріх Бекер, головуючий суддя в Суді землі Хакерт та суддя Адміністративного суду Кройтц ознайомили українських візитерів із завданнями та структурою цього відомства, порядком проведення екзаменів, правовий захист від рішень за результатами екзаменів, а також відбір кандидатів, призначення на посаду судді та кар’єрного зростання суддів з точки зору міністерства юстиції.
На переконання учасників нашої делегації німецький досвід може сприяти удосконаленню вітчизняної системи відбору та підготовки кандидатів на посаду судді, оцінюванню професійної діяльності суддів і підвищенню їх кваліфікації.
За матеріалами Прес-центру судової влади України