flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Експертиза, як ключ для прийняття законного судового рішення

30 листопада 2016, 16:01

У Чернівецькому регіональному відділенні Національної школи суддів 18 листопада 2016 року проведено семінар для суддів місцевих загальних судів на тему проведення різнопланових експертиз.

Відкрив захід директор Чернівецького регіонального відділення Анатолій Огородник.

Семінар провела заступник директора ТОВ «Незалежний інститут судових експертиз» Тетяна Ковальчук. Вона назвала види експертиз, за якими найбільше відбувається звернень в Україні загалом. Це експертизи дотримання будівельно-технічних норм та почеркознавча експертиза. «Дуже часто, коли стаються сімейні негаразди, люди ділять майно – квартиру чи будинок. У таких ситуаціях працюють наші експерти, надаючи послуги згідно із законодавством. Це робити не просто, але наші експерти мають відповідну кваліфікацію»,- зазначила Тетяна Ковальчук.

Особливу увагу на лекції присвячено почеркознавчій експертизі. Це дуже актуальна тематика з огляду на специфіку судових справ, під час розгляду яких часто не можна обійтися без встановлення ідентичності підписів. Тетяна Ковальчук розповіла, що з часом у людини може змінюватися підпис, але експерти все одно можуть довести кому він належить. Навіть можуть встановити, чи був підпис зроблений під тиском, кому він належить – чоловіку чи жінці.

Зараз також часто затребуваною є лінгвістична експертиза. Це актуально для депутатського і політичного середовища загалом. Експерти, у таких випадках, мають встановити - чи була публічно висловлена образа на чиюсь адресу, а може це було тільки припущення.

Поміж актуальних експертиз є також проведення економічних експертиз в кредитних спорах. Завдяки експертам з фінансових питань позичальникам вдається довести у суді хибну поведінку банку і повернути хоча б половину коштів позичальника.

Часто експертиза стає єдиним правильним джерелом для встановлення істини або ключовим важелем у судовій справі, розповіла заступник директора інституту судових експертиз Тетяна Ковальчук.

Тетяна Ковальчук також резюмувала - «Експертиза, це дуже рідкісне явище, щоб про неї говорили повсюди, але насправді вона трапляється на кожному кроці, у будь-якій життєвій ситуації. І добре, що є фахівці, які можуть розібрати кожну ситуації на дрібниці, з яких складається правдива картина».

За результатами семінару слухачами обговорена важлива інформація щодо методики проведення експертиз за різними напрямками – в економіці, господарській діяльності, документообігу, під час дорожньо-транспортних пригод, тощо.