Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
«Електронний суд» – реалії нашого життя
Цими днями у місцевих судах Буковини запроваджується функціонування сучасної комп’ютерної програми «Електронний суд».
Процес комп’ютеризації та запровадження у практику судових інституцій України сучасних інноваційних технологій триває уже десять останніх років.
- На сьогодні використовується вже третя програма «Діловодство-3», за допомогою якої відбувається автоматичний розподіл судових справ між суддями, проведення судового процесу у режимі відеоконференції, що дозволило учасникам процесу брати участь у судових засіданнях дистанційно, що значно економить час, мото- та енергоресурси на перевезення осіб, які перебувають під арештом, витрати на залучення до процесу свідків з інших регіонів тощо, а цими днями у судах розпочинає діяти програма «Електронний суд», - розповідає завідувача організаційним сектором Територіального управління ДСА України у Чернівецькій області Кристіна Тарабас. - Це нововведення надзвичайно корисне та практично вигідне для громадян, адже дає змогу надсилати у місцеві (районні) суди копії матеріалів позовних заяв в електронному варіанті.
Із заздалегідь розміщених на веб-порталі певного районного суду інформацій позивачі матимуть змогу довідуватись про дату призначення розгляду даної позовної заяви.
У будь-який час та в будь-якому місці приймати на мобільний телефон надіслану судом SMS-повістку про виклик до суду та дату розгляду цивільної справи;
Окрім того, вже згодом, після розгляду у місцевому суді цивільної справи, своєчасно отримати копію рішення по справі і (у випадку, коли позивач прийняв рішення про його оскарження) надіслати в апеляційну чи касаційну інстанції відповідні скарги.
Таким чином, громадяни, користуючись комп’ютерною системою «Електронний суд», значно економлять свій особистий час та кошти для поїздок до суду.
А що ж потрібно для того, щоб громадянин став електронним користувачем комп’ютерної системи “Електронний суд”?
Звичайно ж, персональний комп’ютер, принтер, вихід на “Інтернет” та елементарні знання поводження з комп’ютером.
А також зареєструватись у системі обігу електронними документами між судом і учасниками судового процесу (завести скриньку електронного суду), оформити електронний цифровий підпис; подати до місцевого (районного) суду заявку на отримання процесуальних документів за конкретною справою, а також повідомити працівників апарату суду про згоду на SMS-розсилки, тобто на отримання на мобільний телефон інформації про дату та час розгляду у засіданні конкретної цивільної справи.
Більш детально порядок оформлення взаємного електронного зв’язку між користувачем і судом врегульовано Тимчасовим регламентом обміну електронними документами між судом та учасниками процесу, затвердженим наказом Державної судової адміністрації України від 7 вересня 2012 року № 105. З цим нормативним актом можна ознайомитись на веб-порталі ” Судова влада України” у розділі “Нормативно-правова база”.