flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

«Вони - наша надійна опора та підтримка»

14 грудня 2013, 14:54

 

                                «Вони - наша надійна опора та підтримка»

Саме так досить часто говорять про працівників апарату суду – помічників суддів, секретарів судових засідань та секретарів суду, консультантів, архіваріусів, фахівців із кадрової роботи та комп’ютерних технологій…

        - Сьогодні будь-який суд будь-якої інстанції без цих працівників навіть важко собі уявити, - розповідає один із працівників Вижницького районного суду, керівник апарату цієї інституції Володимир Горюк. - Адже саме вони і різноманітні документи у громадян приймають, і консультують відвідувачів, і протоколи судових засідань ведуть. Я вже не говорю про помічників судді, - вони першими «пропускають» крізь своє серце майже кожен матеріал, що надходить на розгляд, готують проекти певних рішень. І в кожному конкретному випадку вони мають володіти значним об’ємом знань, знати, де і яким чином «видобути» необхідний нормативний акт, щоб на нього послатись чи застосувати. Тому й вимоги до них ставляться абсолютно високі…

      -    До речі, Володимире Томовичу, детальніше про вимоги до претендентів на посади працівників апарату

      -  Це мають бути фахівці з вищою освітою за спеціальністю  «Правознавство» або «Правоохоронна діяльність» із освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістр, але не нижче бакалавра. Вони мають мати певний стаж роботи, володіти державною мовою та навичками роботи з комп’ютерними програмами, мати вправність у користуванні Інтернетом, мати аналітичні здібності. І, звичайно ж, володіти певними особистими характеристиками. Зокрема, мати навики співпраці з колегами та відвідувачами, вміти слухати та визначати пріоритети, мати високу культуру спілкування, мати стійкість до стресів, гнучкість до змін у вимогах, завданнях та процесах. 

     - Хто підбирає кандидатів на посади, яка процедура призначення?

     - Підбір та співбесіду проводить, як правило, керівник апарату суду чи його заступник, а рекомендує на призначення – конкурсна комісія за результатами іспиту. Кінцеве рішення про призначення на посаду приймається керівником апарату суду за результатами конкурсу та проведення спеціальної перевірки, передбаченої Указом  Президента України від 25 січня 2012 року №33\2012.

       Хотів би також сказати, що у нашому суді підібрався досить професійний склад працівників апарату. Мої колеги вміють та можуть працювати на високому організаційному рівні, якісно, своєчасно та у передбачені терміни виконувати поставлені завдання, не рахуватись із особистим часом, якщо цього вимагають обставини. А ще – підтримувати у колективі належний мікроклімат, підтримувати один одного у складних ситуаціях, підміняти колегу, тобто володіти суміжними профільними обов’язками. У нас кожен із співробітників заслуговує на повагу, але, користуючись можливістю, у переддень професійного свята хотів би назвати кращих із кращих із них. Це, перш за все, Ганна Флора, Анатолій Пелипко, Алла Корпан, Євдокія Паучек, Любов Матейчук, Оксана Головач, Ірина Кречун, Людмила Одотюк, Віталій Одочук, Юлія Гузак, Олеся Булига, Олеся Мірчева та Анна Клим. І побажати своїм колегам, а також і працівникам апаратів місцевих (районних) судів Буковини щастя та здоров я, терпимості та достойної фінансової винагороди за працю, толерантності у відносинах та впевненості у своїх діях, помислах та вчинках! Хай Вам, шановні колеги, завжди таланить у житті!!!

                                                                       Надія Курелюк, 

                                                   помічник голови Вижницького райсуду