flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Заступник Голови ДСА України Сергій Чорнуцький взяв участь у VIII Міжнародному судово-правовому форумі

12 серпня 2020, 08:18

5 серпня 2020 р. у Києві розпочав роботу дводенний VIII Міжнародний судово-правовий форум. Під час проведення форуму правники планують обговорити перспективи судової реформи, доступ до правосуддя, судове представництво, кадрове забезпечення правосуддя, правосуддя онлайн і цілий ряд суто вузькопрофільних питань, що стосуються розгляду судових справ.

Раду суддів України під час форуму представлятимуть: Олена Журавська – виконувач обов'язки Голови Ради суддів України, секретар РСУ, суддя Деснянського районного суду міста Києва; Вадим Бутенко – член Ради суддів України, заступник Голови РСУ, голова Комітету з питань комунікації з міжнародними організаціями;  Єгор Краснов – член Ради суддів України, голова Комітету з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів, суддя Верховного Суду; Тетяна Гребенюк – член Ради суддів України, суддя господарського суду Харківської області; Андрій Жук – член Ради суддів України, голова Комітету з питань забезпечення незалежності суддів, суддя Верховного Суду та Володимир Кравчук – член Ради суддів України, голова Комітету з питань організаційно-кадрової роботи судів, органів суддівського самоврядування, суддя Верховного Суду.

Від Державної судової адміністрації України в роботі форуму візьме участь заступник Голови ДСА України Сергій Чорнуцький, який виступить з доповіддю в дискусії на тему: "Правосуддя онлайн".

Сесії, у яких виступатимуть члени Ради суддів України та ДСА України відбудуться 6 серпня.

На початку форуму зі спеціальною доповіддю "Судова реформа: 10 років в Україні" перед присутніми виступив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко.

Голова ВРП зазначив, що необхідною складовою  незалежної держави, яка декларує верховенство права, є функціонування якісно нового органу суддівського врядування, незалежного від законодавчої та виконавчої гілок влади. І правове суспільство має давати виважену оцінку роботи як цього органу, так і всієї судової системи.

Голова Вищої ради правосуддя також зазначив, що судова система це не відокремлена інституція, це частина суспільства, тому проблеми судової  системи відображають проблеми суспільства в цілому. На його переконання, стабільна робота судової влади є запорукою доступу громадян до правосуддя і, як результат  - покращення інвестиційної привабливості держави.

Другий день роботи VIII Міжнародного судово-правового форум розпочався сесією "Правосуддя онлайн". Її учасниками були народні депутати України Роман Бабій і Тарас Тарасенко, Єгор Краснов – член Ради суддів України, суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, Сергій Чорнуцький – заступник Голови ДСА України, Івар Талло, експерт Проекту Європейського Союзу "Право-Justice", Денис Бугай, партнер ЮК VB PARTNERS, Олена Сукманова, партнер Sayenko Kharenko, Дмитро Таранчук, директор із правового забезпечення АТ "Фармак".  Модерували дискусію Лариса Швецова, член Вищої ради правосуддя та Юрій Моісеєв, радник юридичної компанії L.I.Group.

До обговорення були заявлені теми: "Електронний суд"- очікування та реальність"; як впроваджується ЄСІТС; "Карантинні виклики українського правосуддя; досвід дистанційних судових слухань.

Представляючи нові інструменти Єдиної судово-інформаційної телекомунікаційної системи (ЄСІТС), заступник Голови ДСА України Сергій Чорнуцький зазначив, що попри практичну відсутність належного фінансування судової системи в частині капітальних і поточних видатків, ДСА України активно працює над вдосконаленням діючих і створенням нових сервісів електронного правосуддя.

Зокрема, щодо "Електронного суду", то як зазначив Сергій Чорнуцький, на сьогодні він функціонує у базовому технічному функціоналі. До нього підключені всі місцеві загальні суди, долучений Касаційний адміністративний та Касаційний господарський суди у складі ВС, а сама система на початку 2020 року була доопрацьована з урахуванням зауважень і побажань користувачів, вийшло основне оновлення, було виправлено всі проблемні моменти і з 1 червня 2020 року "Електронний суд" працює вже у дослідній експлуатації.

"На сьогодні у відповідній системі зареєстровано понад 50 тисяч користувачів, подано 100 тисяч заяв, відповідно по яких відкрито провадження і здійснюється розгляд справ у судах", – наголосив заступник Голови ДСА України.

Найближчим завданням вдосконалення сервісу "Електронний суд" Сергій Чорнуцький назвав створення "електронного кабінету адвокатів", який буде інтегровано з реєстром адвокатів.

Заступник Голови ДСА  України також зазначив, що другий онлайн сервіс, поштовхом до реалізації якого стали карантинні обмеження – це онлайн зв'язок поза межами судів. За чотири місяці карантинних обмежень за допомогою цього сервісу вже проведено більше 20 тисяч судових засідань  поза межами суду, а всього в ньому зареєстровано близько 14 тисяч користувачів.

Щодо найближчих планів, то, за словами Сергія Чорнуцького, і надалі триватиме вдосконалення функціоналу "Електронного суду", буде оновлено інтерфейс ЄДРСР і у версії альфа-тестування буде запущено єдиний реєстр виконавчих документів.

У підсумку обговорення теми Сергій Чорнуцький звернувся до правників активно користуватися і тестувати нові сервіси, які є в "Електронному суді", та вносити свої пропозиції щодо їх вдосконалення.