flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Запрацювала система реєстру військовозобов’язаних

18 вересня 2019, 13:42

Запрацювала система реєстру військовозобов’язаних

 

Із виникненням конфлікту на сході України держава посилила контроль за підприємствами, установами та організаціями в частині ведення ними військового обліку військовозобов’язаних і призовників.

Нормативним актом, яким визначено сам механізм організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами тощо є Порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від  07.12.2016 №921 (далі - Порядок).

В лютому 2019 року до зазначеного Порядку внесено зміни (постанова КМУ від 06.02.2019 року №74), які передбачали, що для забезпечення військового обліку створюється Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних - автоматизована інформаційна телекомунікаційна система, яка призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про військовозобов’язаних (призовників), хоча сам Закон України «Про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних» (далі - Закон) набув чинності ще 20 квітня 2017 року. Однак, утіленню його в життя заважала відсутність підзаконного акта про те, хто і як вноситиме відомості до електронного реєстру. Міноборони затвердило очікуваний Порядок ведення Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних ще 08.08.2017 (наказ № 418), а Мін’юст зареєстрував документ 30 жовтня 2017 року.

Повноцінно запрацював прийнятий Верховною Радою України Закон лише 24 червня 2019 року. Цей нормативно-правовий акт регулює відносини в сфері реєстрації військовозобов’язаних і призовників, які підлягають військовому обліку, перебувають в запасі або приписані до призовних дільниць. Первісне формування Єдиного державного реєстру (далі -Реєстр) здійснюється на підставі відомостей з Центральної виборчої комісії про громадян у віці від 18 до 60 років. Володільцем Реєстру є Міністерство оборони України, розпорядником Реєстру —  Генеральний штаб Збройних Сил України.

Реєстр ведеться в електронній формі і є єдиною централізованою базою даних, яка містить персональні та службові дані всіх військовозобов’язаних (призовників). Військкомати отримуватимуть з нього повну інформацію – дані про батьків, членів сім’ї, місце роботи, посаду, місце проживання та місце перебування військовозобов’язаного чи призовника.

Органами ведення електронного реєстру військовозобов’язаних і призовників є районні та міські військові комісаріати. На них покладаються обов’язки щодо наповнення та уточнення бази даних відомостями, які надають органи державної влади, а також здійснення контролю за достовірністю облікових даних. Окрім цього, Реєстр наповнюється інформацією, що подають особисто військовозобов’язані (призовники), які зобов’язані надавати достовірну інформацію про свої персональні і службові дані (за порушення — кримінальна відповідальність). Відомості про особу видалять з Реєстру після 105 років з дати її народження.

Для ведення Реєстру у районних (міських) військових комісаріатах призначено операторів, які наразі вносять відомості до електронних форм облікових карток військовозобов'язаних рядового, сержанського та старшинського складу та в подальшому будуть внесені відомості щодо військовозобов'язаних офіцерського складу.

Після завершення наповнення Реєстру саме за його даними будуть оформлювати військово-облікові документи призовників і військовозобов’язаних, бронювати військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час, контролювати, як виконують правила військового обліку призовники і військовозобов'язані, посадові особи підприємств, установ та організацій.

Наразі, особам, які перебувають на військовому обліку, при внесенні в вищезгадану базу Реєстру, присвоюється відповідний військовий ідентифікаційний номер, інформація про що додається у військово-обліковий документ. Варто зазначити, що при прийомі на роботу однією з основних вимог є представлення особою військово-облікового документу та, в світлі останніх нововведень, з  наявним ідентифікаційним номером.

 

Завідувач сектору по роботі з персоналом

ТУ ДСА України в Чернівецькій області Л.В. Біленька